21اذ2.jpgحا56.jpg
خانه / روانشناس / اخذ نوبت مشاوره از روانشناس دینی طلاق

اخذ نوبت مشاوره از روانشناس دینی طلاق

اخذ نوبت مشاوره از روانشناس دینی طلاق 09108644909

روانشناس دینی طلاق امادگی ارائه نوبت مشاوره به روش های متعدد را داراست.

افراد زیادی هستند که به دنبال اخذ نوبت مشاوره از روانشناس دینی طلاق هستند.
هرچند در سال‌های اخیر مردم بیشتر به اهمیت مراجعه به روانشناس و مشاور پی برده اند.
اما متاسفانه آمار طلاق رشد فزاینده‌ای دارد و بسیار نگران کننده است.

تعریف مشاوره طلاق و انواع آن

طلاق به صورت کلی معنی و مفهوم رها شدن را در بر می گیرد. طلاق اخرین راهی است که برای ازدواجی که به بن بست ناسازگاری ها رسیده باشد می توان تصور کرد. از نظر حقوقی و فقه دین طلاق حق قانونی مرد است و چنانچه زن تمایل به جدایی داشته باشد می توانند از طلاق توافقی استفاده کنند. انواع طلاق که شامل طلاق از طرف مرد ، طلاق از طرف زن، طلاق توافقی که زن و مرد هردو مایل به جدایی هستند .

مشاوره طلاق نیز دارای انواع مختلفی است که براساس هدفی که فرد دنبال می کند از مشاوره طلاق بهره مند شود. گاهی فرد برای شروع تصمیم گیری طلاق نزد مشاور طلاق خانواده مراجعه می کند . عده ای دیکر هدف خود را مطابقت دادن زندگی جدید مجردی با خود دنبال می کنند و از مرکز مشاوره طلاق کسب راهنمایی می کنند.

گاهی طرفین برای شناخت بهتر روحیات و ویژگی های فردی خود پس از طلاق به نزد روانشناس خانواده طلاق رجوع می کنند تا فرصت تازه ای برای بالا بردن سطح مهارت های فردی خود پیدا کنند.

کاهش امار طلاق در مشاوره طلاق

امار رسمی و منتشر شده طلاق در سال های اخیر نشان می دهد ازدواج ها با دقت و تامل کافی صورت نگرفته و یا اینکه میزان سازگاری زن و مرد و درک و تفاهم با بهانه ها و علل مختلف روبه زوال و کاهش بوده است. از انجایی که طلاق به نوبه خود آسیب ها و لطمات فراوانی به اجتماع وارد می کند ضروری است پیش از گسترش و شیوع آن در جامعه به دنبال راهکارهایی برای کاهش آمار طلاق در مشاوره طلاق باشیم.

مرکز مشاوره طلاق می تواند از طریق ارائه خدمات مشاوره ای پیش از جدایی بستری فراهم کند تا صلح و آشتی بین زوجین باز گردد. هرچقدر میزان آگاهی زن و مرد از خطرات و مشکلات پس از طلاق بیشتر و واقعی تر باشد میزان تمایل و گرایش به این حلال نامبارک کمتر می گردد. ریشه برخی از طلاق ها به تعارضات زناشویی و عدم رضایت جنسی مربوط می شود. رشد و پرورش فرزندان در محیط های خانوادگی پرتنش و افسرده مسیر سلامت روان آنان را منحرف می سازد و لطمات جبران ناپذیری به بار می آورد . از این رو جلسات زوج درمانی قبل از مشاوره طلاق می تواند سهم عمده ای از مسائل را حل کند.

اخذ نوبت مشاوره از  روانشناس دینی طلاق

به جرأت می‌توان گفت که از بین تمام مشاوران و روانشناسان ، مشاور مذهبی طلاق و خانواده بهتر می‌تواند این مرض اپیدمی شده ی این روزها را درمان کند.
به کسانی که مایل به مشاوره برای طلاق هستند توصیه می‌کنیم که ابتدا از یک مشاور مذهبی طلاق کمک بگیرند.

در مورد ضرورت مشاوره جهت طلاق سخن های زیادی گفته شده اما باید اختصاراً بیان کرد که در هیچ کاری نباید انسان بی گدار به آب زند.
چرا که آثار منفی طلاق قبل از انجام طلاق رخ نمی نماید.
بلکه این آثار پس از اینکه زوجین طلاق گرفتند خودنمایی می کند.
اما به علت اینکه زوجین درگیر مسائل طلاق و جدایی هستند از درک آثار پس از طلاق عاجزند.

البته برخی افراد نیز آثار منفی پس از طلاق را می دانند اما فقط به پاک کردن صورت مسئله فکر می کنند.
این دسته از افراد به قدری دچار فشار هستند که به خیال خامشان تحمل آثار پس از طلاق می ارزد به ادامه این زندگی به اصطلاح خفت بار!!

اما اگر زوجین در جریان طلاق های عاطفی و طلاق های رسمی با اراده و اختیار خود از یک مشاوره مذهبی طلاق و خانواده کمک بگیرند اولاً بسیاری از طلاق ها اتفاق نمی‌افتند و آنهایی که اتفاق می‌افتد طبق اصول و چارچوب درستی به سرانجام می رسند و آثار کمتری دارند.

پس اگر درگیر طلاق عاطفی هستید و یا مایلید که طلاق رسمی بگیرید و یا در زندگی خود دچار مشکلات خانوادگی هستید حتما از مشاور مذهبی طلاق استفاده کنید.

مشاوره روانشناس طلاق

روانشناس طلاق و دکتر روانشناس طلاق به کسی اطلاق می شود که در زمینه مشاوره طلاق ، علاوه بر تخصص دارای تجربه بالایی است.

اگر شما مایلید از مشاوره روانشناس طلاق استفاده کنید حتماً از روانشناس طلاقی استفاده کنید که دو ویژگی را در این زمینه داشته باشند:

  • تجربه کافی را در زمینه مشاوره طلاق داشته باشد.
  • طلاق را از اولین راه نداند و خیلی زود حکم به طلاق نکند.

این نکته را به این علت متذکر شدیم که متاسفانه برخی از مشاوران و روانشناسان در زمینه هایی مشاوره می دهند که تخصص و تجربه کافی را در آن زمینه ندارند.
گاهی اکتفا می‌کنند به تابلوی سازمان نظام روانشناسی.
اما آنچه که بعد از تخصص مهم است تجربه فرد در زمینه مشاوره ای خاص است.
نکته دومی که بیان شد به این علت است که بسیاری از مشاوران و روانشناسان خیلی ساده و زود به سراغ پیشنهاد طلاق می روند.

زندگی خانوادگی اینقدر ساده و زودگذر تشکیل نشده که آن را به واسطه یک اتفاق ساده با طلاق مواجه کرد.

روانشناس دینی طلاق بهترین روانشناس طلاق

همه افراد به دنبال بهترین ها در کار و زندگی خود هستند.
زندگی خانوادگی نیز بهترین نعمتی است که خداوند متعال در میان نعمت های مادی به یک انسان داده است.
پس طبیعی است که باید آن را در قبال مشکلات با چنگ و دندان از هر راه مشروعی حفظ کرد.

بهترین نوع حفظ کیان خانواده بعد از خوش رفتاری این است که مدام انسان با یک مشاور خانواده و طلاق در ارتباط مشاوره ای باشد.
مشاور خانواده می‌تواند در زمانی که مشکلات روی انسان فشار فراوان می‌گذارند و انسان را در گیر احساسات منفی می کنند با شناسایی علل و زمینه‌های مشکل راهکارهای خوبی را در حل آن به ما ارائه کند.
به نظر ما بهترین روانشناس طلاق کسی است که بهترین مشاور خانواده باشد و ثابت شده که در میان مشاوره ها مشاوره مذهبی طلاق تاثیرگذارترین مشاور است.

مشاوره خانواده قبل از طلاق

حتما شنیده اید که می گویند قبل از آنکه سخنی را بر زبان آورید چند ثانیه روی آن تامل کنید.
مسلماً در زمانی که انسان قرار است تصمیم مهمی را بگیرد باید این چند ثانیه به چند روز و حتی چند ساعت و چند ماه تبدیل شود.

در تحقیقات روانشناختی ثابت شده است که بیشترین استرس در جهان مربوط به طلاق است.
یعنی وقتی زوجین از یکدیگر طلاق می گیرند حتی بیش از زمانی که با مرگ همسر مواجهند دچار استرس می‌شوند.
بنابراین ضرورت مشاوره خانواده قبل از طلاق مشخص می شود.

کسانی که مشاوره قبل از طلاق را اجرایی کردند و پیش مشاور خانواده طلاق رفتند یا کارشان به طلاق منجر نمی شود و یا طلاق آنها روی چارچوب و اصول اجرا می شود و تبعات بسیار کمتری گریبانگیر آنها می‌شود.

اخذ نوبت مشاوره از مشاوره دینی طلاق

مشاوره خانواده طلاق عاطفی

قبل از اینکه طلاق رسمی اتفاق افتد معمولا زوجین از یکدیگر طلاق عاطفی می گیرند.
طلاق عاطفی به معنای سردی کامل زن و شوهر در عاطفه و جنسی است.
هنگامی که طلاق عاطفی میان زوجین اتفاق می افتد بسیار ضروری است که زوجین مشاوره خانواده طلاق عاطفی را جدی بگیرند.

مشاوره طلاق تلفنی

برای مشاوره کامل لازم است که به شکل حضوری انجام گیرد.
اما در اکثر موارد اگر زوجین از مشاور طلاق تلفنی استفاده کنند و مشکل خود را بیان کنند راهکارهایی را از مشاور خانواده دریافت می‌کنند که بسیار مشکل را تخفیف می دهد و منجر به حل مشکل و رفع موانع می‌شود.
حتی می توان از مشاور طلاق تلفنی در مواردی همچون مشاوره طلاق توافقي نیز استفاده کرد.
به جرأت می‌توان گفت که مشاوره برای طلاق توافقی نیز یک ضرورت غیر قابل انکار است.
چرا که در طلاق توافقی هر چند هر دو در طلاق توافق دارند اما ممکن است که جلسات مشاوره طلاق توافقی آنها را به این باور برساند که این تصمیم دونفره کاملا غلط است و مشکلات را بسیار بیشتر می کند.

 نوبت مشاوره از روانشناس دینی طلاق تلفنی و انلاین

امروزه با سرعت گرفتن زندگی و ماشینی شدن امور جریان مشاوره طلاق نیز از این عرصه عقب نمانده و سعی کرده است برای رفاه و اسایش مراجعین مرکز مشاوره طلاق تسهیلاتی مهیا سازد. برای نمونه کلینیک مشاوره مذهبی طلاق فرصت اخذ نوبت از طریق مشاوره تلفنی طلاق را پیش بینی و مقدمات آن را اماده سازی کرده است.

گران بودن هزینه جلسات حضوری مشاوره خانواده ازدواج و طلاق موجب شده است جمع کثیری از افراد از انجام و اجرای درمان مشاوره ای سرباز زنند.

این در حالی است که مشاوره طلاق تلفنی می تواند تا حد چشمگیری در هزینه های اضافی که صرف رفت و آمد و تلف کردن وقت و زمان باشد جلوگیری می کند.

همچنین مشاوره انلاین طلاق نیز می تواند خطر و نگرانی مراجع بابت فاش شدن مسائل زندگی و خجالت و شرم او را نیز مرتفع سازد.

اخذ نوبت مشاوره از روانشناس دینی طلاق 09108644909

مشاوره دینی طلاق در تهران

مشاوره دینی در کنار سایر مشاوره خانواده و ازدواج و طلاق می تواند ترکیب مناسبی برای نیازمندان مشاوره فراهم کند. در مورد طلاق می توان ادعا کرد کاهش مشاوره های پیش از ازدواج بخش عظیمی از امار طلاق را از ان خود کرده است. بنابراین برای توقف طوفان مشاوره های طلاق که به طلاق می انجامد توصیه به مشاوره به ویژه دینی است.

نقش مشاور دینی در روند جلسات مشاوره طلاق به گونه ای می تواند باشد که با تکیه بر روایات و احادیث با چالش های بعد از طلاق افراد را آشنا می سازند. جایگاه اجتماعی و معضلات فردی و گروهی که جدایی بر سر زوجین می آورد با شیوه انذار و بشارت دادن به روش درست مشخص می شود. مشاوره های دینی در راستای تحکیم بنیان خانواده و پرهیز از طلاق های ناموجه و عجله ای جایگاه ارزنده ای دارد.

روانشناس مذهبی و مشاور دینی طلاق در تهران از گستردگی جمعیت در این کلان شهر به نفع تغییرات مثبت و ارزنده در جهت کاهش امار جدایی اقدامات ارزنده ای انجام می دهند.

شیوه مشاوره روانشناس مذهبی به گونه ای است که در کنار بهره گیری از علم روانشناسی و مشاوره دینی از تعالیم و آموزه های قرانی و اسلامی نیز در روند مشاوره طلاق خود استفاده می کند. در تهران مرکز مشاوره دینی طلاق با شعب و تنوع در خدمت رسانی مشاوره ای می کوشند نیازهای گوناگون افراد را به صورت درمان حرفه ای و مشاوره درمانی طلاق پاسخگو باشند.

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی 09108644909

روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی

روانشناس مذهبی روانشناسی است که آموزه های مذهب را در قالب و محتوای تشخیص و …

تماس بگیرید
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم