21اذ2.jpgحا56.jpg
خانه / مشاور / مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم گسترش زیادی داشته است. مشاوره اسلامی ازدواج توسط مشاورین روحانی انجام میگیرد. این مشاورین روحانی تخصص روانشناسی و مشاوره را به قدر کافی دارند.

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم 09108644909

هدف اصلی مشاوره قبل از ازدواج

هدف اصلی مشاوره قبل از ازدواج ، راهنمایی به افراد براى انتخاب زوج مناسب است . مشاوره قبل از ازدواج یکی از مهم ترین مراحل ازدواج و همسر گزینی است ، زیرا باعث پیشگیری از طلاق عاطفی و رسمی و تامین بهداشت روانی خانواده می شود .

تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج

بهتر است دختر و پسر قبل از ازدواج « زیر نظر والدین» ۱۶ جلسه با یکدیگر صحبت کنند . حداقل ۵ جلسه آن با حضور روانشناس و مشاور ازدواج و خانواده باشد .

شماره مشاور و روانشناس روحانی

برای مشاوره حضوری ، مشاوره آنلاين تصویری و مشاوره تلفنی ، با منشی مرکز تماس بگیرید و ساعت حضور یا صحبت خود را با ایشان هماهنگ نمایید.

اثربخشی مشاوره در تربیت فرزند

از جمله حقوقی که برای فرزندان دراسلام برای آنان در نظر گرفته شده است این است که انان نیاز به تربیت دارند. والدین اگاه و دلسوز از مشاوره اسلامی در تربیت فرزند بهره می گیرند تا فرزند را در مسیری امن قرار داده باشند.

امنیت ذهنی که پدر مادر از طریق جلسات مشاوره به آن دست می یابند به گونه ای است که مشاور دینی و اسلامی با تکیه بر منابع علمی و مذهبی می کوشد راهکار و دستوراتی برای زندگی بیابد که بر باورهای معنوی فرزند بیفزاید .

کامل بودن دین اسلام نسبت به سایر ادیان پیروان این دین را با اعتماد بیشتری به اطاعت از فرامین الهی هدایت می کند . فرزند در تربیت دینی با اعتقاد به منبع پرقدرتی به نام خدا انس می گیرد و ارتباط خود را با او شکل می دهد.

در اسلام سفارش شده فرزندان خود را متناسب با زمانه خودشان تربیت کنید بنابراین دقت به نیازها و خواسته های آنان در عصر خودشان از وظایف مشاور اسلامی است. مشارکت فرزندان در امور منزل و همفکری با بچه ها در تربیت اسلامی فرزندان توجه خاصی شده است .

نقش مشاور اسلامی در تشویق جوانان به ازدواج

مشاور اسلام گرا شخصی است که ضمن بهره مندی از علوم روانشناسی و مشاوره با بهره گیری از دانش و تخصص معنوی و دینی و مذهبی درصدد است که راهکارها و ترفندهایی بیابد که هم جنبه کاربردی بیشتری داشته باشد و هم بر اعتقادات و باورهای اسلامی مراجعین اثر مثبت داشته باشد. مشاورین اسلامی ازدواج با اشراف به تاثیرات و برکات ازدواج و زندگی مشترک قصد دارند جامعه را به سمت این خیر پربرکت هدایت کنند.

کم کردن تصورات غلط و یا واقعی سازی باورها نسبت به زندگی زناشویی توسط مشاوره اسلامی ازدواج عملیاتی می شود. در فرایند مشاوره تلفنی و حضوری این امکان فراهم می شود که جوانان با دید بازتری برای ازدواج تشویق شوند.

اینکه ازدواج محدودیت های عجیب و غریبی برای زوجین ایجاد نمی کند و یا بهانه جویی در مورد مشکلات اقتصادی و ترس مسیولیت پذیری از نمونه موانعی است که جوانان غالبا در پرهیز از ازدواج به ان پناه می برند.

نقش مشاور اسلام گرا در تشویق جوانان به ازدواج به سمتی می رود که با افزایش اگاهی درست و منطقی از زندگی مشترک از ترس ها و بهانه ها کاسته و به عمل گرایی و اقدام به تشکیل خانواده افزوده شود.

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم

کیفیت مشاوره اسلامی ازدواج در مشاوره قبل از ازدواج

در مشاوره قبل از ازدواج ، مشاور چند جلسه به صورت تکی و چند جلسه هم دو نفره مشاوره میدهد . محتوای مشاوره اسلامی طبق توصیه و آموزه های دینی است. اما گاهی از طریق آزمون های معتبری احتمال موفقیت آمیز بودن ازدواج را بررسی می کند. در این جلسات خصوصیات فردی دختر و پسر ، سابقه خانوادگی ، نگرش و ارزشها و  ویژگی های شخصیتی در طرفین مورد بررسی قرار می گیرد. البته شرط موثر بودن این جلسات این است که از مخفی کاری و پاسخ های نادرست اجتناب کنند .

نوبت گیری مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم

جهت مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره خانوادگی ، می توانید به مرکز مشاوره ازدواج مطلع عشق مراجعه نمایید و زیر نظر روانشناس و مشاور روحانی مرکز ، جناب استاد الهی نیا از مشاوره تخصصی و مشاوره دینی ایشان در زمینه های فوق استفاده نمایید.

مشاور اسلامی ازدواج و خانواده در قم

مشاوره  خانواده و کاهش امار طلاق

خانواده در نظام اسلامی از ارگان اساسی و بااهمیت است که حفظ و نگهداری از آن بسیار سفارش شده است. بنابراین برهم زدن و فروپاشی یک بنیان مقدس چندان کار راحت و مطلوبی به نظر نمی رسد. مشاوره اسلامی خانواده با برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی و مشاوره خانوادگی می کوشد مهارت همسرداری و کاهش تعارضات به خانواده ها اموزش داده شود.

در خانواده ای که با هر اختلافی به فکر جدایی و طلاق می افتد امکان پیشرفت و بالندگی کمتر خواهد بود اما در طرف دیگر مشاور اسلامی در نقش بازوی یاریگر خانواده به حل تعارض می پردازد و با افزایش میزان صمیمیت و همدلی در اعضای خانواده در فرایند مشاوره فردی و یا زوج درمانی بر کاهش امار طلاق اثرگذار خواهد بود. پای بندی افراد به تعهد زناشویی و تلاش برای مراقبت از ان زن و مرد را از فکر جدایی و طلاق دورتر می سازد.

خوشبختی شما … آروی ماست

منبع : سایت امرخیر

amrekheirr.ir

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی 09108644909

مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی

اگر به دنبال مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی برای خود یا اطرافیان هستید با …

تماس بگیرید
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم