21اذ2.jpgحا56.jpg
خانه / مشاور / مشاور ازدواج دینی

مشاور ازدواج دینی

مشاور ازدواج دینی می توند نقش مهمی در تشکیل و تحکیم خانواده داشته باشد. حتما برای خود یک مشاور ازدواج دینی داشته باشید. مسلما ضرر نخواهید کرد.

فواید مراجعه به مشاور ازدواج دینی

مشورت و مشاوره به معنای هم‌اندیشی و استفاده کردن از عقل دیگران است؛ چنانچه علی علیه‌السلام فرموده اند :

«مَن شَاورَ الرِّجال شَارکها فِی عُقُولِها؛ کسی که با دیگران مشورت کند، در خِرد آن‌ها شریک است.»۱

مشاور ازدواج دینی

هرچقدر هم انسان باتجربه باشد اما نمیتواند در همه زمینه ها صاحب نظر باشد. نیاز به مشاور در مشاوره ازدواج و خانواده قابل انکار نیست. چرا که همه دارای خانواده هستند و نیازمند فراگیری مهارت های تشکیل و تحکیم خانواده. شما با مراجعه به مشاور و روانشناس روحانی مهارت های لازم در تشکیل و تحکیم خانواده را فرا میگیرید.

زمان مراجعه به مشاور ازدواج دینی

هر جوانی نیاز به ازدواج دارد. بنابراین از همان زمانی که در خود احساس نیاز به ازدواج را مشاهده کردید حتما به دنبال مشاور خوب در زمینه مشاوره ازدواج و خانواده باشید.

حتی اگر تصمیمی بر ازدواج ندارید از مشاوره با مشاور ازدواج و خانواده و مطالعه و کسب تجربه و مهارت در زمینه ازدواج غافل نشوید.

برای بهتر زیستن مشورت کنیم، مطالغه کنیم، با نگاه دقیق به افراد موفق در ازدواج و خانواده نگاه کنیم ، از مشاوره مشاور خوب بهره بگیریم تا با چشمانی باز مسیر خود را انتخاب کنیم. در راه زندگی پستی و بلندی هست. اما با همراهی و مشاوره با روانشناس خانواده و ازدواج می توان این مسیر را به راحتی طی کرد.

با کمک مشاور خوب می توان حتی از سختی های مسیر نیز لذت برد و برای ادامه راه ره توشه گرفت.

شما می توانید جهت مشاوره تلفنی ، مشاوره ازدواج دینی ، مشاوره ازدواج و همسریابی ، مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج و طلاق ، مشاوره آنلاین تصویری در قم و تهران با ما تماس بگیرید.

[۱]. بحارالانوار، ج۱۸، باب۱۶۳، ص۳۸۲

مشاور ازدواج دینی و ازدواج سالم

مشاور ازدواج باید دارای ویژگی هایی باشد که از راهنمایی او به شکل مطلوب بهره گرفت . وی علاوه بر اینکه در زمینه مشاوره دارای مدرک و اعتبار دانشگاهی است باید در حوزه علوم دینی و معارف اسلامی تجربه تخصص و مهارت لازم را داشته باشد تا بیان او و راهکارهایی که ارائه می دهد ضمانت اجرایی داشته باشد.

مشاور ازدواج به دنبال هدف افزایش ازدواج سالم در جامعه است و برای این هدف تلاش فراوان دارد از اشاعه و ترویج فرهنگ ازدواج آگاهانه ساده و سالم تا رفع موانع بر سرراه ازدواج جوانان.

ترفند و راهکارهایی که مشاور ازدواج دینی برای زندگی سالم دارد از اصول دینی و مذهبی سرچشمه می گیرد و تنها نظریات خام و غیرکاربردی روانشناسی و مشاوره نخواهد بود بلکه غالبا مواردی که جنبه عملی و پیاده شدن در زندگی را داشته باشد سفارش می شود. تاکید بر روایات اهل بیت و معصومین علیهم السلام نیز نقش موثری در ازدواج سالم دارد.

روانشناس ازدواج و خانواده شاد

از آنجایی که خانواده نهادی دارای قدمت و قداست است ضروری است که محیط خانوادگی سالم و شاد فرصت رشد و پویایی بیشتر و بهتر را برای اعضا فراهم می کند. اهمیت خانواده به قدری است که ضامن بقای جسمی و روانی فرزندان می شود .

بنابراین جو سالم و شاد خانواده زمینه مساعدی برای آموزش بهتر و موثر و خلاقیت و نبوغ استعدادها را مهیا می سازد. خانواده ای که در ان صمیمیت و یکرنگی جایگاهی ندارد و ارزشی برای ان تصور نمی شود نمی تواند جو شاد و مفرح را پدید آورد.

علاوه بر این مسائلی مانند انزوای اعضا و به ویژه پدر و مادر دوری از همدیگر علامت و نشانه خطرناکی برای خانواده شاد به حساب می آید. پدر و مادری که دایما درحال مشاجره و درگیری و بگومگوهای زیادی هستند محیط خانه را برای آنها پر تنش و جنجالی می سازد.

روانشناس ازدواج و خانواده شاد می تواند میزان تعهد و صمیمت را در خانواده بالا ببرد و با جلسات مشاوره تلفنی یا انلاین این فرصت راهنمایی فراهم می شود. اموزش شیوه های تعامل و گفتگوی دو طرفه که نه تنها سازنده باشد بلکه از اختلافات هم جلوگیری کند.

مشاور ازدواج دینی

مزایای مشاور ازدواج دینی در کاهش خیانت

دنیای پیشرفته و با سرعت امروز روابط اجتماعی را نیز سرعت و فزونی بخشیده است به گونه ای که در شبکه های مجازی و رسانه های اجتماعی نیز موضوع ارتباط توجه شده است. گستردگی و تنوع روابط گاهی به بی حد و مرز بودن ان و یا بی ضابطه شدن انان انجامیده است.

خیانت نوعی ارتباط است که شخص سوم را وارد جریان رابطه عاشقانه و یا زناشویی دو نفر قبل می کند و جایگاه طرفین را سست می کند. خیانت انواع و اقسام متفاوتی دارد گاهی حتی با یک نگاه و لبخند خیانتی شکل می گیرد و گاهی به صورت عاطفی یا جنسی اتفاق بیفتد .

در هر حالت خیانت پایه های اعتماد در رابطه زناشویی را در بین زوجین متزلزل کرده و آسیب های معنوی و مادی فراوان به بار می آورد. اما نقش مشاور ازدواج در کاهش خیانت به سمتی می رود که با اموزش نکته هایی موثر فرد خائن بتواند اشتباهات خود را با اثری نیکو جبران کند به عنوان نمونه به محض اطلاع از خیانت طر ف مقابل نسبت به ترک او و جدایی زندگی زناشویی اقدام نکنید.

زمان غالبا حلال مشکلات است و با گذشت زمان ارام تر و منطقی تر می توانید تصمیم بگیرید.

از افکاری که شما را به ترغیب و یا وسوسه خیانت نزدیک می سازد دوری کنید و ان ها را بنویسید.

نقش مشاور ازدواج با آموزش تعالیم دینی برپایه اعتقادات مذهبی می تواند آمار خیانت را کاهش و بر وفاداری و تعهد زوجین نسبت به عهد زناشویی بیفزاید. یادواوری این نکته که ازدواج مقدس ترین تصمیمی است که هر فرد در زندگی می گیرد و پایداری آن به صمینت و همدلی و تفاهم دو طرف وابسته است.

مشاور ازدواج دینی

مرکز مشاوره ازدواج دینی در تهران

در مرکز مشاوره ازدواج به موضوع همسرگزینی ، مشاوره خانواده و همسرداری پرداخته می شود. در تهران مراکز مشاوره با برپایی جلسات متنوع و متعدد مشاوره می کوشند ازدواج دینی را در بین جوانان گسترش دهند تا از لطمات و خطرات ازدواج هایی که از ااز اشتباه بوده است تا حدی جلوگیری کنند .

مشاوره قبل از ازدواج نیز راهی موثر برای پرهیز از خطاهای ازدواجی است و همچنین بر سطح آگاهی و شناخت متقابل زوجین اثرات مفیدی خواهد داشت اینکه دختر وپسر تا پیش از ورود به زندگی مشترک از علایق و سلیقه ها و توانمندی ها و نقاط ضعف و قوت خود آگاهی داشته باشند.

گاهی افرادی به ارجاع نزد روانشناس و مشاور نیاز مبرم و اساسی دارند اما به دلیل برخی از مسائل مانند بالا بودن هزینه های مشاوره ، وقت گیر بودن و هزینه های رفت و آمد و ترافیک و یا خجالتی بودن افراد و ترس از فاش شدن رازهای زندگی شخصی و یا مطرح کردن آن در نزد مشاور از مشاوره و مرکز مشاوره دوری می کنند در چنین مواقعی مشاوره به صورت تلفنی و یا انلاین مزایای پنهان و آشکار مشاور ازدواج دینی را برای افراد مشخص می سازد.

آرزو و تلاش ما خوشبختی شما

منبع : سایت امرخیر

amrekheirr.ir

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی 09108644909

مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی

اگر به دنبال مشاور خوب براى حل مشکلات زناشویی برای خود یا اطرافیان هستید با …

تماس بگیرید
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم